נאטוקינאז Nattokinase

לחצו כאן להזמנה ישירה או בקשו את עזרתנו. ואל תשכחו לבקש את המתנה.

נאטוקינאז תומך בפירוק והמסה של משקעים שכבר נוצרו. הוא אנזים מסדיר את תהליכי קרישת הדם, - מונע קרישיות יתר אך לא גורם לדילול יתר של גורמי קרישת הדם.

מהו המקור לנאטוקינאז?

נאטוקינאז הוא אנזים מטבולי (חדש יחסית), מתומצת ממאכל יפני מסורתי הנקרא נאטו (מכאן השם). האנזים נאטוקינאז נוצר בתהליך התסיסה של סויה מבושלת, עם בקטריה ששמה בצילוס נאטו Bacillus natto, עד לאחרונה נעשו מעל 20 מחקרים. במחקרים נמצא כי אנזים זה מסדיר את תהליכי קרישת הדם, - מונע קרישיות יתר אך לא גורם לדילול יתר של גורמי קרישת הדם. נאטוקינאז תומך בפירוק והמסה של משקעים שכבר נוצרו. כמוצר מזון אינו גורם לתופעות לוואי.

מהם השימושים של נאטוקינאז?

 • מדלל דם - נאטוקינאז הוא אנזים מדלל דם טבעי שאינו גורם לדימום, גם אם הוא ניתן במינון גבוה. לכן הוא משמש כתחליף לתרופות מדללות דם.
 • פצעים וכיבים - עוזר לריפוי פצעים וכיבים סכרתיים, אצל חולי סכרת ואחרים, על רקע זרימת דם לקויה.
 • דם סמיך - בעל יכולת לרפא מצבים של קרישיות יתר של דם.
 • משקעים, פלאקים - נאטוקינאז תומך בגוף בפירוק והמסה של משקעים שכבר נוצרו בכלי דם. תכונה שחסרה בתרופות מדללות דם. כמוצר מזון אינו גורם לתופעות לוואי.
 • טרומבוזה - ממיס קריש (טרומבוזה). לנאטוקינאז יכולת גדולה לתמוך בחולים עם טרומבוזה, בלי תופעות לוואי.
 • שבץ - מונע שבץ, עוזר להתאוששות משבץ (אירוע מוחי).
 • אוטם לב - מונע התקפי לב, עקב היווצרות חסימות בעורקים.
 • תעוקת לב - עוזר למניעת תעוקת לב (אנגינה פקטוריס).

מהו המינון המומלץ של נאטוקינאז?

נאטוקינאז יכול לעזור או למנוע אירועים אלה, כבר במנה קטנה של 100 מיליגרם ליום. מנה של 100 עד 200 מ"ג ליום (1-2 כמוסות)נחשבת לפי הספרות, כתחליף טוב לאספירין וקומדין. הכמות התקנית של 100 מ"ג מכילה FU 2000 (הקיצור FU מתייחס ל-Fibrinolytic units).

האפקט המועיל של נאטוקינאז מתחיל כבר ב 50 מ"ג ליום, אין הוא גורם לדילול יתר של הדם, גם כאשר הוא נלקח במנה גדולה שהיא בין 250 ל 1000 מ"ג ליום, כאשר יש צורך.

הערה

לא תרופה, למידע בלבד. אינו במקום טיפול רפואי מקובל. בכל מקרה יש להיוועץ עם הרופא המטפל.

כמות באריזה

90 כמוסות.

הרחבת הנחיות השימוש שעל הבקבוק:

 1. מהו המינון המומלץ ביותר? נאטוקינאז יכול לעזור או למנוע שבץ או התקף לב עם כמוסות לבליעה של 100 מיליגרם ליום, כטיפול ביתי שיגרתי. מנה של 100 עד 200 מ"ג ליום נחשבת כתחליף לאספירין וקומדין. 100 מ"ג התקניים מכילים FU 2000 (יחידות פיברין), שהם שתי כמוסות ליום - בוקר וערב. למקרים קשים למשל : חוסר זרימת דם ברגליים ממליצים על: 400 - 600 מ"ג ליום. לפצל את המנה לשניים,(כי זמן הפעולה הוא כ 12 שעות) לקבלן כ 1/2 שעה (או יותר) לפני הארוחה..
 2. מתי לקחת? יש ליטול על קיבה ריקה, או 1/2 ש' לפני ארוחה.
 3. אם אתה מתכונן לטיסה ארוכה? כדאי לקבל נאטוקינאז לפני הטיסה, וגם אחרי הנחיתה!!!, פעמיים ביום, למשך שלושה ימים, בכדי למנוע קרישים – טרומבוזה (הסיכון הוא 5000:1).אם אתה בקבוצת סיכון, אין לסמוך על המזל.
 4. האם קשה לבלוע? למעשה הכמוסה קטנה נוחה לבליעה.
 5. האם אפשר לשלב עם תרופות מרשם?
  באפשרותך להמשיך לקחת תרופות מרשם, אבל לא ולא עם תרופות לדילול דם מסוג אספירין קומדין וכדומה להן. מה שלקוחותינו גילו בהרבה מקרים, הוא שרופאים ביטלו תרופות מרשם מגוונות, כי לגוף כבר לא היה צורך בהם.
 6. כמה זמן מותר לקבל נאטוקינאז? ניתן ליטול נאטוקינאז למשך תקופה ארוכה, ללא נזק או כל תופעת לוואי, והוא אידאלי לשימוש ארוך- טווח למניעת בעיות בריאותיות ותחזוקת הגוף.
 7. איזה תוספים אפשר לקבל יחד עם נאטוקינאז? אפשר ליטול עם: אומגה 3, ויטמין C , שום, ותוספי מזון אחרים, כי יש להם תפקיד שונה, ה נאטוקינאז יסייע להאצת קבלת התוצאות.
 8. האם נאטוקינאז מתאים לצמחונים? כן בהחלט, הכמוסה לא מכילה אף גורם מן החי. נאטוקינאז מיוצר במיכלים גדולים במעבדות.
 9. האם נאטוקינאז בטוח לכולם? בהחלט כן כיוון שאין תופעות לוואי ידועות. כמוצר מזון אינו גורם לתופעות לוואי. לא מתאים למי שאלרגי לסויה.
 10. מהן התוויות נגד – תגובות לתרופות אחרות?

  א. לא מתאים עם תרופות מדללות דם. אין לקבלו בצרוף תרופות מדללות דם מסוג אספירין וקומדין.
  ב. לא נלקח במצב של שבץ מדמם - שבץ עם דימום תוך מוחי ב 6 חודשים אחרונים. A stroke which has resulted in intracranial bleeding in the last 6 months
  ג. לא נלקח במצב של טחורים מדממים Hemorrhoids
  ד. לא נלקח אם נעשתה פעולה כירורגית באחרונה או טראומה, הקשורה לשטף דם.
  ה. לא נלקח במצב של הפרעות בדם שמשפיעות על היכולת של הדם להקריש כגון דמומים, המופיליה Hemophilia

 11. האם נאטוקינאז גורם לדילול דם?
  אינו גורם להידללות הדם כמו תרופות כגון אספירין וקומדין, אשר עלולות במינון יתר לגרום לשטפי דם. נאטוקינאז פועל למניעת היווצרות סתימות, בגלל דם "דביק" או סמיך. נאטוקינאז עוזר לסילוק משקעים (פלאקים) שכבר נוצרו בעבר. אינו גורם לשטפי דם גם במינון יתר של פי 10 (1000 מ"ג).
 12. לאיזה מטרה נאטוקינאז יעיל?
  נאטוקינאז יכול לעזור או למנוע שבץ או התקף לב עם מנה אוראלית קטנה של 100 מיליגרם ליום. נאטוקינאז יעיל בבעיות בריאותיות הקשורות לזרימת דם תקינה, כגון כיבים על רקע סכרת שאינם נרפאים.
 13. כמה זמן לוקח עד לשיפור?
  רוב האנשים מבחינים בשיפור תוך כשבועיים, או אף פחות, כשלאחרים זה עלול לקחת עד חודש, כתלות במצבם הבריאותי האינדיבידואלי המסוים. תן לעצמך לפחות חודשיים, אם יש לך סתימות או דלקות רציניות.
 14. איזה בדיקות דם מראות על דם סמיך?
  PLATELETS – PLTטסיות הדם, להן יש תפקיד בתהליך ייצור קריש דם, במקום הפגיעה בכלי דם או פצע. רמה נורמלית אצל גברים 140000-440000. טסיות הדם נהרסות במגע עם תרופות מסוימות – למשל אספירין וכן הפרין (קומדין) – ולכן אצל אנשים הנוטלים אספירין צריך לוודא שאין ירידה גדולה מדי בכמות הטסיות. אם כן, יש לשקול הורדת מינון האספירין או אפילו הפסקתו. טסיות בכמות נמוכה מדי (מתחת 50,000) עלולות לגרור נטייה לדמם וזמן דימום ממושך. אלה הן דוגמאות במידה ויש בעיה יש לעשות בירור המטולוגי. המוצרים הטבעיים אינם מורידים את רמת ה PLT.
 15. איזה בדיקות מראות על השיפור?
  מדדים של לחץ דם, הפחתה בכאבים עקב היצרות כלי דם, שיפור זרימת דם ברגליים.
 16. האם להתייעץ עם הרופא?
  הרופא אינו יכול לתת לך תשובה, כי נאטוקינאז אינו מוגדר כתרופה אלא כתוסף מזון. רופא חייב לתת לך תרופה רשומה.
 17. מהן יתרונות התוספת של נאטוקינאז?
  א. בעל יכולת לרפא מצבים של קרישיות יתר של דם
  ב. מונע שבץ, עוזר להתאוששות משבץ
  ג. מונע התקפי לב
  ד. עוזר למניעת תעוקת לב {אנגינה פקטוריס}
  ה. כיבים ופצעים שאינם נרפאים על רקע זרימת דם לקויה, כמו אצל חולי סכרת.
 18. מי גילה את הנאטוקינאז?
  הרופא הירויאקי סומי שחקר אנזימים גורמי קרישה. בשנת 1980 בזמן שעבד כחוקר בכימיה פיזיולוגית בבית הספר לרפואה באוניברסיטה של שיקגו. הוא חיפש גורם טבעי שיכול להמס בהצלחה את קרישי דם - טרומבוזות. שהם גורם משותף לאוטם לב ואירוע מוחי. סומי גילה את ה נאטוקינאז אחרי בדיקה ממושכת של מעל 173 סוגי מזונות טבעיים.
 19. ממה מפיקים נאטוקינאז?
  האנזים נאטוקינאז נוצר בתהליך התסיסה של סויה מבושלת (מאכל יפני בשם נאטו), עם בקטריה ששמה בצילוס סבטיליזין נאטו.
 20. האם נעשו מחקרים עם נאטוקינאז?
  עד לאחרונה נעשו מעל 20 מחקרים. במחקר נמצא כי אנזים זה מסדיר את תהליכי קרישת הדם, - מונע קרישיות יתר אך לא גורם לדילול יתר של גורמי קרישת הדם. נאטוקינאז תומך בגוף בפירוק והמסה של משקעים שכבר נוצרו.
 21. האם נאטוקינאז גורם לתופעות לוואי?
  כמוצר מזון אינו גורם לתופעות לוואי, אלא אם ישנה אלרגיה לסויה.
 22. מה היתרון של נאטוקינאז לעומת תרופות ממיסות קרישים?
  נאטוקינאז טוב ביותר לקריש שיגרתי. התרופות הממיסות TPA (מפעיל של פלאזמינוגן רקמתי) או ארוקינאז, יעילות רק כאשר מקבלים אותן בעירוי לתוך הווריד, ולעיתים קרובות נכשלים בגלל אירועים של שבץ או התקף לב. פעולה שנעשית בדרך כלל בבית חולים – רפואה דחופה. דווקא נאטוקינאז יכול לעזור או למנוע שבץ או התקף לב עם מנה אוראלית קטנה של 100 מיליגרם ליום, כטיפול ביתי שיגרתי. מנה של 100 עד 200 מ"ג ליום נחשבת כתחליף לאספירין וקומדין. אם יש צורך אפשר להגדיל את המנה. היתרון הגדול של נאטוקינאז על פני התרופות המדללות, הוא יכולתו להמס קרישים ולפעול נגד פלאקים (משקעים) שכבר קיימים, בנוסף לתכונות הדילול.
 23. לכמה זמן יעילה המנה של נאטוקינאז?
  ההשפעה הממיסה נמשכת כ 12 שעות, (בערך כפול מהשפעת התרופות להמסת קרישים). לכן כאשר יש בעיית קרישיות יתר, רצויי לקבל מנה של 100 מ"ג פעמיים ביום.
 24. מהן יחידות הפיברין הרשומות על הבקבוק?
  נאטוקינאז דומה בפעולתו לפלזמין אנזים ממס הנמצא בגוף באופן טבעי. הקריש עשויי מסיבי פיברין. יחידות אלה מבטאות את כושר ההמסה. 100 מ"ג התקניים מכילים FU 2000 (יחידות פיברין).
 25. כמה זמן אפשר לשמור בקבוק לאחר הפתיחה ללא שימוש?
  רצויי מאוד לסיים את התכולה, אם כי זמן השימוש הוא כ חצי שנה. כנ"ל גם אם הבקבוק נפתח סמוך למועד תאריך: "טוב לשימוש עד".

לחצו כאן להזמנה ישירה או בקשו את עזרתנו. ואל תשכחו לבקש את המתנה.