מה הם אנזימים?

תפקידם של האנזימים הוא להסדיר את תהליכים ביוכימיים בגוף. בלעדיהם אין מתקיימים חיים. אנזימים מזרזים תהליכים ביולוגיים, שלולא הם היו התהליכים נמשכים זמן רב, או לא היו מתבצעים כלל. הם גם מכוונים את התהליכים כך שיופיעו בסדר הנכון, בעוצמה ובבקרה המתאימים.

האנזימים בבסיסם מורכבים מחלבונים, ולרבים מהם מצטרפים קו אנזימים שהם למעשה כמו ויטמינים. במצבי מחלה סטרס או הזדקנות, יש ירידה ביכולת הגוף לייצר אנזימים. במקרים כאלה ואחרים מסוגל הגוף לנצל אנזימים המצויים במזון החי- (גולמי, בלתי מעובד). לדוגמה: בפפאיה ישנו הפפאין, שהוא אנזים מעכל חלבון.

הרתחה, צלייה, קלייה, בישול טיגון משמידים את האנזימים המצויים במזון החי. תזונה נכונה מאפשרת לגוף לקבל חומרי גלם ליצור האנזימים. לעומת זאת תזונה לקויה ופגומה, לא מספקת מספיק חומרי גלם לשם יצור האנזימים בכמות הדרושה.

כיום כמות האנזימים שמצויים במזון הולכת ופוחתת וגם איכות המזון נמצאת בירידה, בגלל השימוש הגובר והולך בזבלים כימיים, חומרי הדברה, דלדול האדמות, תהליכי זיקוק ושימור המזון. הציבור ככלל צורך יותר ויותר מזון מתועש, ויותר מזון מבושל. לעומת זאת הציבור צורך פחות מזון חי, ופחות מזון מותסס בצורה טבעית.

האנזימים, למרות היותם חיוניים ביותר, אינם נמצאים בטבלאות המזון הרגילות. האנזימים המצויים במזון מוגדרים כיום כרכיבי תזונה חיוניים, הכוללים ויטמינים, מינרלים, חלבונים, חומצות שומן, פחמימות ופיטו- נוטריינטים (גורמי תזונה הנמצאים בצמחים).

מחסור באנזימים, עם גורמים נוספים עומדים בשורש המחלות הכרוניות והאצת ההזדקנות.

האנזימים פועלים על ידי הפעלה של ויטמינים ומינרלים המסופקים על ידי המזון, לשחרור האנרגיה מאבות המזון, ובעזרה לקטילת חיידקים ותאים סרטניים, על ידי איתות והסדרה של תהליכים כימיים בגוף ועל ידי הפעלה של אנזימים נוספים והורמונים.

הקבוצות עיקריות של אנזימים

  1. אנזימים במזון.
    אנזימים מצויים במזון צמחי בלתי מבושל, ועד כמה שאפשר יותר טרי. למרות שהמזון עובר בקיבה שבה החומציות גבוהה, חלק ניכר מאנזימי המזון לא נהרס. זאת גם ניתן ללמוד על דרך השלילה. במספר סוגי קטניות לא מבושלות יש גורמים מעכבי עיכול, שהם אנזימים. אכילתם של מזונות כאלה אומנם מפריעה לתהליך עיכול (גזים, נפיחות). ומכאן שאין האנזימים מתפרקים בשלמותם בקיבה.
  2. אנזימי עיכול
    אנזימים המיוצרים בגופנו לשם עיכול המזון, אנזימי עיכול המופקים מהחי, ואנזימים מהצומח כמו פפאין (מפרי הפפאיה), וברומלאין (מפרי האננס). נהוג לתת אותם כעזר לעיכול, במיוחד למבוגרים, או לסובלים מחולשה של הכבד או הלבלב.
  3. אנזימי חילוף חומרים - אנזימים מטבוליים
    אנזימים אלו נמצאים בתאים ובדם, ותפקידם לעזור בחילוף החומרים (המטבוליזם) של המזון, בתפקוד המערכת החיסונית ובתפקודים נוספים בגוף.

עד לאחרונה השתמשו אך ורק באנזימי עיכול, בעיקר כעזר לעיכול, ובחלקם הקטן לחיזוק המערכת החיסונית. השימוש בזה האחרון תופס תאוצה בשנים האחרונות והוא נמצא במוקד ההתעניינות שלנו.

נמצא שבתנאים כאלה כ 30% מהאנזימים חודרים למערכת הדם, מגיעים למקומות שונים בגוף ומפרקים שם גידולים סרטניים, רקמות מתות, למשל אחרי פציעה או חבלה. מרבים לתת אותם לשיקום אחרי פגיעות ספורט.

ריפוי על ידי אנזימים

במרכזה של שיטת ד"ר נ.ג'. גונזאלס בטיפולים בגדולים סרטניים (ארה"ב), נמצאת מתן אנזימי לבלב - אנזימים פרוטאוליטיים (מפרקי חלבון) בכמות גדולה, בין הארוחות דווקא, לעצירת הסרטן. רעיון זה נובע מתוך העובדה המעניינת על התפתחות השליה ברחם. השליה משגשגת וגדלה על ליום ה - 40 להריון, ואז נעצר גידולה, ללא סיבה נראת לעין. מדענים שמו לב כי העצירה באה בעקבות התפתחות הלבלב אצל העובר, והתחלת הפרשת האנזימים של הלבלב. מכן נולד הרעיון לעצור סרטן, באמצעות אנזימי לבלב.

לשיטת הריפוי של ד"ר גונזאלס שלושה מרכיבים עיקריים: תזונה, תוספת רכיבים מזינים וסילוק הרעלים מהגוף. כל מטופל חייב לאכול תוספות מזינות בצורה אינטנסיבית.

התכנית כוללת ויטמינים, מינרלים, יסודות קורט, חומצות אמינו וכד'. ד"ר גונזאלס מאמין גדול באינדיבידואליות התזונתית ומתאים תזונה באופן ייחודי לכל מטופל. יהיה שוני בתזונה לפי הטיפוס: האם שולט בו הצד הסימפתטי או הצד הפרה- סימפתטי. דגש חזק ומיוחד במינו הוא הטיפול עם תוספות מזון של אנזימים פרוטאוליטיים, - אנזימים המופקים מבלוטת הלבלב (פנקריאס) לעצירת הסרטן.